Copywriting
Webteksten die de leukste klanten voor je aantrekken
Ik weet dat er als ondernemer veel op je af komt. En dat je echt wel wat beters te doen hebt dan teksten schrijven. Maar je bedrijf heeft wél rake teksten nodig om de juiste klanten te trekken. Dus ik weet het goed gemaakt: we doen het samen. Ik wat meer dan jij.
Webteksten die klanten aantrekken én vasthouden
Waarom echt goede teksten zo belangrijk zijn voor je website?
Simpel.
Een fantastische onderneming met een technisch goed gebouwde website waar vervolgens middelmatige teksten op worden gepleurd, is als een perfect gebakken portie goudgele friet die wordt geserveerd in een mooi bakje, waar vervolgens een middelmatige mayonaise overheen wordt gekwakt.
Ik noem geen namen, maar je weet precies welke ik bedoel. Die met veel te veel suiker ja.
Eeuwig zonde.
Hele ervaring verpest.
Ondanks de uitzonderlijk goed gefrituurde stukjes aardappel en het recyclebare bakje dat lekker in de hand ligt, kom je daar als liefhebber van smaakvol eten nooit meer terug.
Zelfs niet als je echt honger hebt. Of heel veel zin in friet.
Zo werkt het met effectieve webteksten ook
Een geweldig bedrijf met een goede website verdient de beste mayonaise. Of nou ja, je snapt wat ik bedoel:
Teksten die bezoekers je website binnensleuren en voorlopig niet meer loslaten.
Die de problemen van je klant op een lichtvoetige, maar grondige manier laten verdwijnen.
Verhalen die passen bij jou als ondernemer en de plek die jij binnen je vakgebied wilt innemen.
Die ervoor zorgen dat Google je website ook leuk vindt.
En woorden die lezers motiveren om actie te ondernemen. Want als bezoekers alleen maar lekker enthousiast rondkijken om vervolgens enorm geïnspireerd verder te gaan met hun leven, heb jij weinig aan die mooie website. Het is verdorie geen museum.
Dat soort webteksten dus.
Door de teksten die Antje voor mij heeft geschreven, heb ik nu echt een eigen geluid.
(Demi Heemskerk, Cabaña Collective)
Ik schrijf die met plezier voor je.
Zodat jij je nooit meer hoeft af te vragen of de producten en diensten waar je bloed, zweet en tranen in stopt wel lekker genoeg worden opgediend.
Wil jij natuurlijk weten wat dat kost
Ik kan hier nu gaan beargumenteren dat het je altijd meer kost wanneer je kleffe, smakeloze troep over je website smeert.
Omdat je daarmee een soort Teflon laag creëert waardoor potentiële klanten die op je website terecht komen, er direct weer vanaf glijden.
Maar ik denk eigenlijk dat dat niet nodig is.
De pakkende ‘conversational’ stijl van Antje sprak mij meteen enorm aan.
(Josse Veen, BijJosse)
Want als je nu nog steeds meeleest, heb je waarschijnlijk wel een idee gekregen van de manier waarop effectieve webteksten werken.
Hieronder vind je mijn tarieven per dienst.
Aanbod
Je kunt mij inhuren voor:
Een stevige fundering voor je bedrijf
Basisteksten voor je website
Vind je dat je nu lang genoeg zelf hebt geprobeerd om die teksten te schrijven, maar kost het je veel te veel tijd?
Vallen de reacties wat tegen?
Of kom je niet eens aan ‘zelf proberen’ toe omdat je nog driehonderd andere taken moet afronden?
Geef dat blok beton dan aan mij
Ik beschik over de beste tools om het handig in kleinere stukken te hakken. Daarna metsel ik het weer slim in elkaar, zodat het voelt als jouw droomhuis.
Een huis waarin de klanten waar jij het liefst mee werkt zich ook helemaal thuis voelen.
Zo erg dat ze spontaan dingen gaan bestellen, afspraken inplannen, informatie opvragen of je meest brandende vragen beantwoorden.
Wat je precies krijgt
Vijf basispagina’s voor je website + een contactpagina:
Homepage
About pagina
1 product- of dienstenpagina
2 overige pagina’s (denk aan: kleine landingspagina, pagina voor je weggever, extra product- of dienstenpagina’s, etcetera)
Contactpagina
Inclusief:
Uitgebreid intakegesprek
Metatitels + omschrijvingen
Advies over je menustructuur & tagline
Doelgroep- en klanttaal-onderzoek
Kosten: 2250 euro (excl. btw)
Meer nodig? Elke extra pagina is 395 euro (excl. btw).
PS: Wil je ook salespagina’s? Dan breid ik de basispagina’s iets uit (zie ‘het shut up and take my money effect‘).
Dit levert het je concreet op
Zeeën van tijd, die je eerst kwijt was aan het schaven aan oude teksten en ideeën.
Het vertrouwen dat je website doet wat ie moet doen: helder informeren, actie stimuleren en laten zien dat er achter je bedrijf een leuk mens van vlees en bloed zit.
Nieuwe klanten.
Het ‘shut up and take my money’ effect
Lekker verkocht
Heb je een sterke salespagina nodig om je nieuwe product, dienst of programma nog aantrekkelijker te maken dan een nest vol kittens?
Maar weet je niet hoe je de grootste angst (boerderijkippen) of frustratie van je klant (altijd één sok kwijtraken in de wasmachine) vertaalt naar jouw missie en aanbod?
Of heb je het gevoel dat je te dicht op de materie zit, waardoor je niet meer goed ziet wat het nou precies zo bijzonder maakt?
Dan help ik je graag!
Zodat je niet alleen complimenten krijgt dat je zo’n mooie website hebt (oooh, aaah), maar het je ook echt klanten oplevert (yeah).
Geen saaie salespagina
Je salespagina is eigenlijk gewoon een goed gesprek met je lezer.
Dus geen standaard ‘herken je dit’ / ‘hoe zou het zijn als’ gedoe, maar een menselijk verhaal waar de juiste mensen zich in herkennen. En waardoor ze zich begrepen en geholpen voelen.
Zo krijg je een salespagina die eerlijk én overtuigend is, waarmee je jouw ideale klant op een vriendelijke manier helpt om de juiste beslissing te nemen.
Zodat jij die investering snel terugverdient.
Klein (tot 1000 woorden): 650 euro (excl. btw)
(Vooral geschikt voor kleinere instap- en kennismakingsproducten of diensten met een prijs onder de 100 euro)
Groot (tot 2000 woorden): 1200 euro (excl. btw)
(Geschikt voor alle overige diensten, cursussen, trajecten en events die een wat grotere investering van je klant vragen)
Meer ruimte nodig? Stuur me een bericht en dan maak ik een passende offerte.
Dit levert het je concreet op
Een eigen geluid waardoor je makkelijker verkoopt dan je concurrent.
Handige haakjes die je houvast geven voor je lancering.
Leuke en tevreden klanten die echt goed bij je passen.
Een Over mij pagina met extra shine
Over jou én je klant
Je wil natuurlijk een Over mij pagina die niet te opschepperig overkomt, maar mensen wel zó nieuwsgierig maakt dat ze contact met je opnemen.
Omdat ze voelen dat jij bij hen past. Waardoor ze niet vallen over je prijzen of eeuwig blijven twijfelen of ‘dit wel het juiste moment is’.
Dat kan!
Maar laten we het dan meteen goed doen
Want met het juiste verhaal, maak je ingewikkelde dingen simpel en begrijpelijk.
En kan je beter emotie overbrengen, zodat je snel een band opbouwt met je lezer. Alleen met degene die ook echt bij jou past.
Dat heet: jezelf sterk positioneren. En dat doe je met een Over mij pagina die verder kijkt dan jouw verhaal.
Zo werkt het
Wanneer je mij inhuurt om jouw Over mij pagina te schrijven, ontvang je eerst een uitgebreide vragenlijst van me. Die nemen we samen in zo’n 1,5 uur door via Zoom.
Want ik wil nog meer van je weten dan je huisarts en stel zelfs gênantere vragen dan je schoonmoeder met een slok op.
Zodat ik voordat ik ga schrijven precies weet wat jou drijft, wie je bent en vóór wie jij er bent.
Dit krijg je:
Een sterke Over mij pagina die jouw persoonlijkheid laat zien, je ideale klant aanspreekt én je lezer op een vriendelijke manier verder je website in duwt.
Een scherpe propositie en waardevolle elevator pitch die je overal in je communicatie kunt laten terugkomen (50 tot 150 woorden). Zo sta je nooit meer met je mond vol tanden en weet je klant meteen wat ie aan je heeft.
BONUS: Extra tips voor je contactpagina. Wedden dat je daar meer uit kunt halen dan je nu doet?
Kosten: 750 euro (excl. btw)
Dit levert het je concreet op
Een scherpe positionering waarmee je je eenvoudig onderscheidt van anderen.
Duidelijkheid voor je klanten, waardoor je de juiste mensen aantrekt.
Een helder verhaal waarmee je ook anderen die je inhuurt (vormgevers, VA's, social media strategen, etc.) kunt briefen, zodat alles in je bedrijf samenhang krijgt.
Een e-mailreeks die van lezers fans maakt
Put the fun back in funnel
Vind je SEO te ingewikkeld?
Zou je het tijdrovende social media monster maar wat graag op dieet zetten?
Voelt PR als een te grote stap (‘help, moet ik dan heel adrem en onderhoudend met journalisten praten?’)?
Dan is e-mail iets voor jou
Als mensen je weggever downloaden of zich aanmelden voor je nieuwsbrief, wil je ze meteen zó enthousiast maken over jou en je diensten dat ze alle alternatieven vergeten.
Regel ik voor je.
Want je hebt geen grote e-maillijst nodig om klanten te werven. Als de mensen die erop staan maar betrokken zijn.
Hoe je via e-mail klanten werft
Een inbox kun je vergelijken met het rustigste hoekje van de kamer waar je op dat huisfeest met iemand in gesprek raakt.
Terwijl iedereen druk staat te schreeuwen (twitteren) of dansen (reels maken) op de bank, leren jullie elkaar ongestoord kennen.
Je hoort alles wat de ander zegt (want er is geen algoritme dat de helft van de boodschap afschermt) en je gaat samen naar huis. The rest is history.
Zo doen we dat:
Tijdens een video call bepalen we in 2 uur de strategie, het doel en de opbouw van je e-mailfunnel. Ook kiezen we de verhalen die bij jou passen en die je ideale klant aanspreken.
Ik schrijf vijf e-mails (incl. slimme subject lines) voor je waarmee je direct de aandacht van je klant grijpt, je eigen gezicht laat zien en je concurrentie laat verbleken.
Om er zeker van te zijn dat alles een sterk geheel vormt, kijk ik ook nog met je mee naar je freebie. Heeft ie een goede naam? Kan er nog meer van jezelf in? Sluit je weggever echt goed en logisch aan op je aanbod?
Kosten: 1250 euro (excl. btw)
Dit levert het je concreet op
Een e-mailreeks die op een persoonlijke manier laat zien waar jij als ondernemer voor staat en waarom jouw lezer daar iets aan heeft.
Een extra marketingkanaal dat z'n werk doet terwijl jij anderen dingen aan het doen bent. En waar je zelf eigenaar van bent, zonder een algoritme te pleasen.
Trouwe fans en een groeiend bestand aan potentiële klanten en ambassadeurs. Time is your biggest friend!
Over mij
Maar wie denk ik wel dat ik ben?
Een beetje jouw teksten gaan lopen schrijven.
Dat gaat zomaar niet.
Ja, nee, begrijp ik. Nou, ik ben Antje Veld:
Ex-journalist (why so serious?)
Brabantse in Utrecht (het is friet)
Female word wizard (pure magie zeg ik je)
Maar ik ben vooral een creatieve ondernemer die jeuk krijgt van saaie teksten. Gelukkig heb ik een scherp toetsenbord.
Toch nog iets meer over mij weten voordat je besluit of je me al dan niet wilt inhuren?
Dat kan.
Contact
Vrijblijvend kennismaken?
Voordat je zomaar al je geld naar mij overmaakt (oké, niet ál je geld), wil je me natuurlijk eerst beter leren kennen.
Dat komt goed uit, want ik jou ook!
Voor een fijne samenwerking vind ik het namelijk belangrijk dat we goed bij elkaar passen en dat ik ook echt het gevoel heb dat ik de beste persoon ben om je verder te helpen.
Mijn agenda zit snel vol. Maar als je het formulier via de knop hieronder invult, neem ik sowieso contact met je op om de mogelijkheden te bespreken.
Eerst nog wat vragen?
Kan ik me ook voorstellen. Ik beantwoord er hier alvast vier.
Staat die van jou er niet tussen? Stuur me dan een mailtje!
Nee hoor! Maar als je mij teksten wilt laten schrijven, is het wel belangrijk dat je goed weet wie je doelgroep is. En dat je aanbod niet bestaat uit 13 verschillende diensten (voor 3 verschillende doelgroepen).
En whatever you do: zet je website niet zelf in elkaar.
Ook niet met hulp van een template of handige buurjongen. Want er komt veel meer bij kijken dan wat je aan de voorkant (of op het eerste gezicht) ziet.
Dus laat dit alsjeblieft over aan iemand die er echt verstand van heeft. Zowel technisch als qua design en marketing. Dan kunnen mijn teksten hun werk ook het beste doen. Zodat je echt álles uit die investering haalt.
Mijn website is bijvoorbeeld gemaakt door Mediamora.
Daarnaast kan ik deze drie toppers aanbevelen:
- Let’s get Loes
(Maakt websites voor ondernemers who don’t do basic die de knutselfase echt wel voorbij zijn) - Brand fuel
(Creëert voor jou een intuïtief en stoer webdesign dat precies weerspiegelt wat jij doet) - Liesje Digital
(Maakt grenzeloze websites voor vrije ondernemers die ook nog eens bijdragen aan een mooiere wereld
Ten eerste omdat ik geen tekstschrijver ben, maar een copywriter. Het verschil? Ik schrijf geen informatieve teksten, maar teksten die erop zijn gericht om je lezers te bewegen tot actie.
Dat lijkt een klein verschil, maar in de praktijk zal je merken dat het behoorlijk groot is. Aan je drukke agenda bijvoorbeeld. Of op je bankrekening. Om maar twee dingen te noemen.
Het verschil aan mijn kant zit erin dat bij écht goede copywriting veel meer onderzoek en voorbereiding komt kijken. Ik wil namelijk alles uit de kast kunnen trekken om jouw ideale klanten zó aan te spreken dat ze van binnen iets voelen. En daardoor in actie komen.
Dat kost tijd. Tijd waarin ik geen andere opdrachten aanneem, omdat ik die helemaal voor jou reserveer. Zodat ik diep in jouw bedrijf en de leefwereld van je klanten kan duiken. En de juiste woorden kan vinden om hen te bewegen.
Want ik geloof dat ik je daarmee het allerbeste resultaat geef. Een groeiend bedrijf, in plaats van alleen een gevulde website of een mooi verhaal.
Verder kunnen er natuurlijk een heleboel redenen zijn waarom anderen goedkoper zijn. Misschien zijn ze het wachtwoord vergeten waarmee ze op hun website dingen kunnen aanpassen. Of hebben ze ooit levenslang gratis boodschappen gewonnen bij de plaatselijke supermarkt.
Maar als je twijfelt of mijn tarieven het waard zijn, kijk dan even wat anderen ervan vonden.
In principe doe ik geen redigeerwerk. Het intakegesprek waarin ik je het hemd van het lijf vraag, dient als basis voor alle teksten die ik schrijf.
Maar het kan wel zo zijn dat er bepaalde elementen van bestaande teksten zijn die je graag terug wilt zien in de webteksten die ik voor je schrijf. Dat neem ik dan natuurlijk mee als ik voor je aan de slag ga.
Dit verandert overigens niks aan mijn tarieven, mocht dat eigenlijk je vraag zijn.
Je moet niks. Maar ik ga je wel veel vragen stellen voordat ik begin met schrijven. Ook over wat jou drijft, waarom je een bedrijf hebt, wat jouw klant daar precies aan heeft en wat je favoriete kerstliedje is.
Heb je daar he-le-maal geen zin in, dan zou ik nog even verder kijken als ik jou was.
No hard feelings.
Dat kan! Als je op mijn website terecht bent gekomen, dan heb je waarschijnlijk wel het gevoel dat er íets beter kan. Maar misschien zit het niet direct in je teksten.
Als je wil weten hoe je meer kliks, klanten en connectie krijgt met je website, dan kan ik je De Copy Caleidoscoop aanraden.
Dat is de website review waar je ego geen zin in heeft, maar je omzet wel.